Zarezerwuj
Tło bannera

Pogoda

Dzisiaj 07 paź bezchmurnie
11 °C Temperatura
10 °C Temperatura odczuwalna
06:46 Wschód słońca
18:05 Zachód słońca
5.2 km/h Wiatr
Zima - śnieg
Zima - pochmurno
Zima - słonce

Pomysł na dziś

Wybierz pogode

To naturalne, że piękna śnieżna zima daje nam ogrom możliwości aktywności na świeżym powietrzu. Rzucanie się śnieżkami, zjeżdżanie na sankach (polecamy górkę pod Dworkiem Gościnnym w Parku Górnym tuż przy restauracji Jazz Bar), piesze zimowe wycieczki, czy narciarstwo to tylko niektóre z nich. W centrum Szczawnicy znajduje się stok narciarski Palenica, 6km od Szczawnicy wyciąg krzesełkowy w Jaworkach, a 15km do Szczawnicy centrum narciarskie Kluszkowce.

Jeśli pochmurna pogoda nie zachęca do spacerów i aktywności na świeżym powietrzu, doskonałą alternatywą będzie wizyta w ciekawym miejscu. Galeria tuż nad Pijalnią Wód Leczniczych mieszczące się przy Placu Dietla to wyjątkowe miejsce. Ekspozycja przedstawia bogatą historię Szczawnicy i 200 lat tradycji Uzdrowiska. W tym miejscu znajduje się także galeria sztuki, w której zobaczycie sztukę lokalną - wystawy są zmienne. Po wizycie w galerii warto wstąpić tuż obok do Cafe Helenka na aromatyczną kawę i pyszny deser.

Korzystając z pięknej pogody warto udać się na spacer po Szczawnicy i wstąpić do Parków Uzdrowiskowych. Jeśli zdecydujecie się na spacer po Parku Górnym koniecznie odwiedźcie Plac Dietla - historyczne serce Uzdrowiska, przy którym mieści się Pijalnia Wód Leczniczych. Wstępując do Pijalni warto docenić jej piękną architekturę budynku oraz wnętrza. Najważniejsze są jednak wody - Szczawy (od których wzięła się nazwa naszej miejscowości) - jest ich tutaj aż 6 - zapytajcie tutaj o wodę, która leczy wasze dolegliwości - to naturalny sposób na wsparcie odporności waszego organizmu. Na zdrowie!

Wskazówka

Lato w Pieninach

Lato w Pieninach to jedna z najpiękniejszych pór roku. Pienińska natura budzi się do życia, a na szlakach zachwycać się można promieniami słońca. To idealna pora roku na górskie spacery piesze - odwiedźcie koniecznie Trzy Korony, Sokolicę, Wysoką... Jeśli jednak wolicie zwiedzanie na 2 kołach - polecamy ścieżki rowerowe: Drogę Pienińską lub Velo Dunajec. Wiosna pięknie wygląda także z końskiego grzbietu - wybierzcie się do Stadniny Koni Rajd w Jaworkach i umówicie na lekcje jazdu lub przejażdżkę szlakami po Pienińskim Parku Narodowym.

Wskazówka Zimowa

Zima w Pieninach

Zima w Pieninach jest wyjątkowo malownicza. Z przyjaznych górskich szlaków widać piękną panoramę zaśnieżonych Tatr, a warunki na stokach sprzyjają białemu szaleństwu. W samej Szczawnicy znajduje się stok narciarski Palenica wraz z trasą Szafranówka, a w niedalekiej odległości od Szczawnicy stoki Jaworki (5km od Szczawnicy) i kompleks narciarski Kluszkowce (15km od Szczawnicy). Pieniny zapraszają także do zimowych pieszych wędrówek, spacerów po urokliwych parkach zdrojowych, a także do szaleństwa na sankach, czy zimowych kuligach konnych.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij