Zarezerwuj
Stok Narciarski Palenica

Stok Narciarski Palenica

Obowiązkowym punktem na mapie podróży w Pieniny jest Uzdrowisko Szczawnica. Jedną z głóznych atrakcji pięknego górskiego miasta stanowi kolej linowa na Palenicę.

Prawdziwym przełomem w historii Szczawnicy stało się wybudowanie kolei krzesełkowej na wzgórze Palenica (722 m. n.p.m.). Kolej linowa Palenica okazała się prawdziwym hitem. Dlatego została zmodernizowana i rozbudowana. Zimą 2005 r. oddano do użytku w pełni nowoczesną, wyprzęganą czteroosobową kolej krzesełkową, która jest elementem całego kompleksu narciarskiego, turystycznego i rekreacyjnego. System wyprzęgania sprawia, że kolej krzesełkowa jest komfortowa przy wsiadaniu i wysiadaniu.
Od wiosny do jesieni przy górnej stacji kolei czynna jest bardzo popularna zjeżdżalnia wózkowa - świetna atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Kolej Linowa Palenica w Szczawnicy to zespół : 4-osobowej kolei linowej Doppelmayr , 3 wyciągów orczykowych na Polanie Szafranówka, letniej zjeżdżalni grawitacyjnej, zróżnicowanych tras narciarskich położonych w przepięknym krajobrazie Pienin.

    Lokalizacja W samym centrum Szczawnicy.
    Godzina Codziennie 8:00 - 16:30
    Cena od 35zł
    Kontakt www.pkl.pl
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij